Prospectum.cz
Prospectum Prospectum Prospectum Prospectum
Strona główna / Wiadomości / TERMIN ZAPŁATY FAKTURY NIE JEST OZDOBĄ DOKUMENTÓW

TERMIN ZAPŁATY FAKTURY NIE JEST OZDOBĄ DOKUMENTÓW

czwartek, 21 Listopad 2019

Szanowni Klienci,

z każdym miesiącem wzrasta ilość nieuregulowanych faktur lub nieterminowość w ich regulowaniu. Termin zapłaty faktury zamieszczony na dokumencie nie jest tam tylko dla ozdoby. Faktury, które Państwo otrzymują, dotyczą głównie usług, które zostały już wykonane w poprzednim miesiącu (ewentualnie miesiącach). Każda usługa jest wyceniona na podstawie obowiązującego cennika (cennik dostępny w Panelu Klienta w dziale z regulaminem) i informacja o koszcie jest zamieszczana w Panelu Klienta w dziale OPŁATY. Każdy ma możliwość na bieżąco kontrolować naliczane opłaty, a w przypadku błędnych lub niejsanych naliczeń niezwłocznie nas o tym informować. Niestety w większości przypadków wszelkiego rodzaju reklamacje otrzymujemy w momencie, kiedy już niejednokrotnie wezwaliśmy do uregulowania zobowiązania. Należy pamiętać, iż każdy ma obowiązek uregulowania faktury w terminie na niej wyznaczonym, a złożenie reklamacji nie upoważnia do zwolnienia z opłaty.

Należytym wykonaniem umowy jest wywiązanie się ze zobowiązań, czyli m.in. zaspokojenie wierzytelności w stosunku do firmy, która wykonała usługę. Brak uiszczenia zapłaty w terminie jest więc nienależytym wykonaniem i narusza tym samym przepisy Kodeksu cywilnego, łamie umowę i uniemożliwia wypłacenie wynagrodzenia osobom, które wykonały wyfakturowaną pracę.


TERMIN ZAPŁATY FAKTURY NIE JEST OZDOBĄ DOKUMENTÓW

Zgodnie z podpisywaną umową i regulaminem usług mamy prawo do wypowiedzenia umowy o świadczeniu usług w trybie natychmiastowym. Ponadto w przypadku nieuregulowania zobowiązań wystawiają się Państwo ryzyku anulowania rejestracji do podatku VAT, kar za nieterminowe złożenie deklaracji VAT i pozostałych obowiązkowych deklaracji, które w chwili obecnej mogą zostać wymierzone w wysokości od 1000 CZK do 50 000 CZK.

Zadłużenie osób, które nie reagują na wezwania do zapłaty zobowiązań, przekazujemy do windykacji, a koszta z nią związane są doliczane do zaległych zobowiązań (niejednokrotnie koszt windykacji jest wyższy od kwoty zobowiązania z faktury). Ponadto w przypadku nieuregulowania dwóch faktur w określonym terminie i braku odzewu na wezwania do zapłaty, wypowiadamy umowę o świadczeniu usług w trybie natychmiastowym, a za każdy dzień nielegalnego używania adresu pod siedzibę firmy naliczamy opłatę karną umowną w wysokości 100 CZK.

Osobom, które starają się regulować swoje zobowiązania w terminie dziękujemy !

business Dane kontaktowe

Accounting & Outsourcing s.r.o.
Poděbradova 869

547 01 Náchod
Královéhradecký kraj
VAT EU: CZ08236534

Gdzie zaparkować samochód?
kliknij aby zobaczyć na mapie
+420 776 178 006 AANDO

Telefoniczny kontakt z sekretariatem:
poniedziałek - czwartek
9:00 - 15:00
piątek
9:00 - 13:00
Wizyta w biurze jest możliwa TYLKO po wcześniejszym ustaleniu terminu
account_balance_wallet Kursy Średnie Walut

08.12.2023
AUD 2.6546 PLN
CZK 0.1779 PLN
EUR 4.3303 PLN
GBP 5.0458 PLN
HUF 0.011317 PLN
SEK 0.3856 PLN
USD 4.0181 PLN
© 2010 - 2023 Accounting & Outsourcing s.r.o.