Prospectum.cz
Prospectum Prospectum Prospectum Prospectum
Strona główna / Wiadomości / Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

czwartek, 30 Maj 2019

W Republice Czeskiej od kilku lat istnieje specjalna elektroniczna skrzynka danych, do której dostarczane są wszelkiego rodzaju korespondencje urzędowe oraz dokumenty. Do jej posiadania są zobowiązane przede wszystkim osoby prawne. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą jednosobową nie posiadają obowiązku posiadania skrzynki. W związku z tym chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom spółek o obowiązku posiadania elektronicznej skrzynki danych oraz o logowaniu się i odbieraniu korespondencji.

Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

Dostarczanie dokumentów przez władze publiczne za pomocą elektronicznej skrzynki danych

    Jeśli zezwala na to charakter dokumentu i jeśli osoba prawna ma dostęp do swojej elektronicznej skrzynki danych, organ publiczny dostarcza dokument tej osobie za pomocą elektronicznej skrzynki danych, chyba że zostanie dostarczony w formie publicznego ogłoszenia.

    Dokument, który został dostarczony do elektronicznej skrzynki danych, uważa się za dostarczany w momencie, gdy osoba, która ma dostęp elektronicznej skrzynki danych zaloguje się do elektronicznej skrzynki danych.

    Jeśli osoba upoważniona nie zaloguje się do elektronicznej skrzynki danych w ciągu 10 dni od daty dostarczenia dokumentu do elektronicznej skrzynki danych, dokument ten uważa się za dostarczony w ostatnim dniu tego okresu.


Dostarczanie dokumentów i korespondencji urzędom i władzom publicznym za pomocą elektronicznej skrzynki danych

    Osoba prawna może wysyłać korespondencję i dokumenty organowi publicznemu, jeżeli ma dostęp do swojej elektronicznej skrzynki danych oraz jeśli zezwala na to charakter korespondencji, za pomocą elektronicznej skrzynki danych.
    Czynność odesłania korespondencji przez osobę upoważnioną, ma takie same skutki prawne jak czynność dokonana na piśmie i podpisana, chyba że inne przepisy nakazują wspólne działanie więcej niż jednej z tych osób.

 

UWAGA!

Większość nadesłanej korespondencji do elektronicznej skrzynki danych jest tam przechowywana maksymalnie 30 dni (zarówno przychodząca i wychodząca korespondencja). W związku z tym zaleca się pobieranie korespondencji z elektronicznej skrzynki danych i zapisywanie na dysku komputera.

 

Założenie elektronicznej skrzynki danych jest bezpłatne. Każdorazowa zmiana danych lub hasła musi być dokonana osobiście w odpowiednim urzędzie i może być objęta opłatą.

business Dane kontaktowe

Accounting & Outsourcing s.r.o.
Poděbradova 869

547 01 Náchod
Královéhradecký kraj
VAT EU: CZ08236534

Gdzie zaparkować samochód?
kliknij aby zobaczyć na mapie
+420 776 178 006 AANDO

Telefoniczny kontakt z sekretariatem:
poniedziałek - czwartek
9:00 - 15:00
piątek
9:00 - 13:00
Wizyta w biurze jest możliwa TYLKO po wcześniejszym ustaleniu terminu
account_balance_wallet Kursy Średnie Walut

23.07.2024
AUD 2.6063 PLN
CZK 0.1689 PLN
EUR 4.2810 PLN
GBP 5.0861 PLN
HUF 0.010973 PLN
SEK 0.3664 PLN
USD 3.9355 PLN
© 2010 - 2024 Accounting & Outsourcing s.r.o.