PL CS
Prospectum Prospectum Prospectum Prospectum
Strona główna / Wiadomości / Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

czwartek, 30 Maj 2019

W Republice Czeskiej od kilku lat istnieje specjalna elektroniczna skrzynka danych, do której dostarczane są wszelkiego rodzaju korespondencje urzędowe oraz dokumenty. Do jej posiadania są zobowiązane przede wszystkim osoby prawne. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą jednosobową nie posiadają obowiązku posiadania skrzynki. W związku z tym chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom spółek o obowiązku posiadania elektronicznej skrzynki danych oraz o logowaniu się i odbieraniu korespondencji.

Elektroniczna skrzynka danych - Datová schránka - obowiązki posiadaczy

Dostarczanie dokumentów przez władze publiczne za pomocą elektronicznej skrzynki danych

    Jeśli zezwala na to charakter dokumentu i jeśli osoba prawna ma dostęp do swojej elektronicznej skrzynki danych, organ publiczny dostarcza dokument tej osobie za pomocą elektronicznej skrzynki danych, chyba że zostanie dostarczony w formie publicznego ogłoszenia.

    Dokument, który został dostarczony do elektronicznej skrzynki danych, uważa się za dostarczany w momencie, gdy osoba, która ma dostęp elektronicznej skrzynki danych zaloguje się do elektronicznej skrzynki danych.

    Jeśli osoba upoważniona nie zaloguje się do elektronicznej skrzynki danych w ciągu 10 dni od daty dostarczenia dokumentu do elektronicznej skrzynki danych, dokument ten uważa się za dostarczony w ostatnim dniu tego okresu.


Dostarczanie dokumentów i korespondencji urzędom i władzom publicznym za pomocą elektronicznej skrzynki danych

    Osoba prawna może wysyłać korespondencję i dokumenty organowi publicznemu, jeżeli ma dostęp do swojej elektronicznej skrzynki danych oraz jeśli zezwala na to charakter korespondencji, za pomocą elektronicznej skrzynki danych.
    Czynność odesłania korespondencji przez osobę upoważnioną, ma takie same skutki prawne jak czynność dokonana na piśmie i podpisana, chyba że inne przepisy nakazują wspólne działanie więcej niż jednej z tych osób.

 

UWAGA!

Większość nadesłanej korespondencji do elektronicznej skrzynki danych jest tam przechowywana maksymalnie 30 dni (zarówno przychodząca i wychodząca korespondencja). W związku z tym zaleca się pobieranie korespondencji z elektronicznej skrzynki danych i zapisywanie na dysku komputera.

 

Założenie elektronicznej skrzynki danych jest bezpłatne. Każdorazowa zmiana danych lub hasła musi być dokonana osobiście w odpowiednim urzędzie i może być objęta opłatą.


business Dane kontaktowe

PROSPECTUM s.r.o.
Poděbradova 869
547 01 Náchod
Královéhradecký kraj
VAT EU: CZ01775243

Gdzie zaparkować samochód?
kliknij aby zobaczyć na mapie
+420 776 178 006

Biuro czynne:
poniedziałek - czwartek
9:00 - 15:00
piątek
9:00 - 13:00
Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty
account_balance_wallet Kursy Średnie Walut

Tabela NBP z dnia: 2020-09-24
dolar amerykańskiUSD 3,8833 PLN
euroEUR 4,5272 PLN
frank szwajcarskiCHF 4,1998 PLN
funt szterlingGBP 4,9467 PLN
korona czeskaCZK 0,1675 PLN
korona duńskaDKK 0,6082 PLN
korona norweskaNOK 0,4063 PLN
korona szwedzkaSEK 0,4282 PLN
kuna (Chorwacja)HRK 0,5994 PLN
lej rumuńskiRON 0,9290 PLN
lew (Bułgaria)BGN 2,3147 PLN
rubel rosyjskiRUB 0,0502 PLN
© 2010 - 2020 PROSPECTUM s.r.o.